Košarkaši Brotnja ostvarili petu pobjedu u nizu

Košarkaši HKK Brotnjo u 13. kolu Prve lige Herceg – Bosne pobijedili su drugu momčad HKK Široki rezultatom 61:60.

Nakon minimalne, ali važne pobjede nad Širokim, Čitlučani su ostali trećeplasirana momčad lige, no nakon ovog kola četvrtoplasirane Grude zaostaju tri boda za Brotnjom. Grude su u ovom kolu poražene od Posušja koje sa Studentom dijeli prvu poziciju na ljestvici.

Petu pobjedu u nizu, prije sinoćnje utakmice igrači trenera Ante Prce nanizali su pobjede nad Posušjem, Busovačom, Ljubuškim i Zrinjskim II, Brotnjo je ostvarilo u uzbudljivoj završnici pred svojim navijačima i to protiv protivnika koji je početkom treće četvrtine imao trinaest poena prednosti (28:41). Gosti su bili raspoloženiji, posebice u završnicama četvrtina, te su imali osjetnu prednost, no Brotnjo je serijom 12:0 došlo na samo poen zaostatka (40:41).

Nakon četiri minute bez poena Široki je ipak ponovno proigrao i došao do devet poena prednosti, što je bio zaostatak koji je domaća momčad uspjela sustići u posljednjoj četvrtini i šest minuta prije kraja utakmice preuzeti vodstvo.

Brotnjo je sredinom posljednje četvrtine imalo tri poena prednosti, a u posljednje tri minute momčadi su ušle izjednačene. Do kraja utakmice Josip Čović tricom je donio Širokom prednost (57:60), na isti način dogovorio je Mate Šušak za izjednačenje (60:60) a Šušak je odlučujući poen protiv svog matičnog kluba postigao sa linije slobodnih bacanja.

Mate Šušak utakmicu je završio sa 19 poena, u redovima HKK Brotnjo istaknuo se i Ivo Ćavar. Ćavar je u odsustvu Dejana Markovića kapetan Brotnja i sinoćnju je utakmicu završio sa 13 poena, 10 skokova i 7 asistencija, dok je s druge strane u redovima HKK Široki II Marko Bošnjak, kapetan momčadi, bio najbolji strijelac sa 1š poena.

HKK Brotnjo : HKK Široki II 61:60 (12:24, 16:15, 18:13, 15:8)

HKK Brotnjo: M. Šušak 19, Ćavar 13, Luburić 4, Buhač 3, Čović 10, Jelčić, Buljan, Ćorić, Stipanović 4, I. Šušak 8, Ostojić, Barać. Trener: Ante Prce.

HKK Široki II: Zadro 13, Bošnjak 16, Marušić 5, Ćutuk 4, Čović 9, Grbešić, Topić, Čolak 6, Hrkać 4, Miletić, Damjanović 3. Trener: Damir Vujanović.