MNK Brotnjo pobjedom nad Tangom sačuvao treće mjesto na ljestvici

MNK Brotnjo stigao je u 16. kolu Premijer futsal ige BiH do još jedne važne pobjedu u borbi za plasman u doigravanje.

Čitlučani su na domaćem terenu pobijedili KMF Tango rezultatom 7:5, te su tako došli do treće pobjede u nizu. Nanizavši pobjede nad Seljakom, Kaskadom i Tangom igrači trenera Mateja Čilića zauzeli su treće mjesto na ljestvici.

Domaća momčad povela je u 7. minuti nakon pogotka Ivana Markovića, a izjednačujući pogodak za goste u 11. minuti postigao je Leo Kožul, nakon čega je Brotnjo do odlaska na odmor došlo do dva pogotka prednosti. Strijelci pogodaka bili su Zvonimir Ćavar (16′) i Anto Galić (20′).

Na samom otvaranju drugog poluvremena Tango smanjuje na 3:2 pogotkom Marina Ivičevića, dok su gosti sredinom drugog poluvremena došli do izjednačenja. Izjednačujući pogodak u 30. minuti postigao je Mladen Lemez.

Novu prednost domaćoj momčadi pogotkom u 32. minuti donio je Darko Ivanković. U sljedećih pet minuta u strijelce su se ponovno upisali Zvonimir Ćavar i Anto Galić i odveli Brotnjo do sigurne prednosti. Do kraja utakmice Anto Galić je kompletirao hat – trick, a isto je s dva pogotka u završnici učinio i Tangov Leo Kožul.

U sljedećem kolu Brotnjo putuje u Tuzlu na gostovanje kod petoplasiranog Salinesa.