Unatoč porazu Brotnjo ostalo vodeća momčad lige

U 13. kola Lige Herceg-Bosne košarkaši HKK Brotnjo poraženi su na domaćem parketu. Vodeću momčad lige pobijedio je Široki II rezultatom 64:62.

Brotnjo je bolje otvorilo utakmicu i prvu četvrtinu završilo s prednošću 23:17, no Čitlučani su u drugoj četvrtini postigli samo osam poena, što je momčad trenera Damira Vujanovića iskoristila i preokrenula rezultat u svoju korist.

Široki II na poluvrijeme je otišao s prednošću 34:31, a u posljednju četvrtinu gosti su ušli sa samo jednim poenom prednosti.

U posljednjoj četvrtini obje momčadi izmjenjivale su se u vodstvu s minimalnom prednošću sve dok Brotnjo koševima Ćavara, Mašića, Pervana i Planinića nije napravilo seriju 8:0 i odvojilo se na 62:55. Do sedam poena prednosti Brotnjo je došlo šest minuta prije kraja. No, Široki II je do kraja utakmice uzvratio serijom 9:0 i na kraju pobijedio 64:62. Preokret gostujućoj momčadi u završnici utakmice koševima su donijeli Mile i Josip Čović, te Mate Šušak.

Najefikasniji igrač u redovima Brotnja bio je Ivo Ćavar sa 14 postignutih poena, dok je Mile Čović s 21 postignutim poenom predvodio strijelce Širokog II.

Unatoč porazu Brotnjo je ostalo na vodećoj poziciji jer je Posušje u reprizi prošlogodišnjeg finala Lige Herceg – Bosne pobijedilo Grude (59:41) pa je momčad trenera Mirka Lugonje nakon trinaest odigranih kola na prvom mjestu s bodom prednosti u odnosu na najbliže pratitelje. Nakon sinoć odigranih utakmica na bod zaostatka od Brotnja su Grude i Posušje a ukoliko pobjedi u preostaloj utakmici kola to će biti i Čapljina.

HKK Brotnjo: Marković 5, Mašić 7, Planinić 10, Pervan 12, Ćavar 14, Barbarić 10, Radišić, Radoš 4, Buljan, Miletić.

HKK Široki II: Ćutuk 6, Bošnjak 4, Šušak 17, M. Čović 21, Zadro 2, Damjanović, J. Čović 5, Kraljević, Vujanović, Čolak, Pehar, Marković 9.