Stela Bulić i Franjo Juričić prvaci Hrvatske

Karatisti KK Brotnjo-Hercegovina iz Čitluka još jedanput su potvrdili kako pripadaju vrhu hrvatskoga karatea. Na Državnom prvenstvu za mlađe uzraste održanom u Ivankovu protekli vikend, osvojili su devet medalja.

Titulom državnih prvaka su se okitili Stela Bulić (ml. učenice -28 kg) i Franjo Juričić (učenici – 46 kg).

Srebrne medalje su osvojili: Andrija Vasilj (ml. kadeti -45 kg), Željko Pervan (učenici -38 kg) i Patricija Prga (ml. kadetkinje -40 kg), dok su brončani bili: David Paponja (ml. učenici -30 kg i učenici – 30 kg), Iva Lovrić (učenice -36kg) i Nevenko Pehar (ml. učenici +38 kg).

Uz navedene natjecatelje, treba istaknuti kako su Monika Martinović, Martina Glamuzina, Martin Mandžo, Dane Juričić, Ivano Ivanković, Gabriel Barbarić, Mate Šaravanja ostali na korak do brončane medalje.

Stariji natjecatelji su nastupili na sedamnaestom Ulcinj OPEN-u. U konkurenciji 923 natjecatelja,65 klubova iz 8 država, Barbara Grgić je osvojila srebro ( kadetkinje +54 kg) i Gabriela Martinović broncu (juniorke -48 kg).

Iz Uprave Karate kluba Brotnjo-Hercegovina zahvaljuju svima koji pomažu rad kluba, posebno roditeljima, Općini Čitluk i Vladi Hercegovačko-neretvanske županije.