Povodom Dana općine Čitluk uspješno održan brzopotezni Šahovski turnir

Jučer je povodom Dana općine Čitluk, u organizaciji ŠK Brotnjo u prostorijama Hyde Bar u Čitluku, održan tradicionalni brzopotezni Šahovski turnir.

Na turniru je nastupilo 16 natjecatelja od toga 4 kadeta,a igrao se švicarskim sustavom od 7 kola, s tempom igre 10 minuta po igraču (računalno uparivanje). Glavni sudac turnira bio je Alen Buntić.

Nakon 7 odigranih kola i isto toliko pobjeda pobjednik turnira je Mate Vasilj.

Drugoplasirani Alen Buntić osvojio je 5 bodova isto i kao trećeplasirani Marijan Raspudić. Buntić je zbog boljih kriterija osvojio drugo mjesto.

4,5 boda je osvojila naša mlada nada Borna Pehar koji je do zadnjeg kola bio u igri za visok plasman ali je porazom u zadnjem kolu završio turnir na odličnom 4 mjestu.

Od ostalih kadeta Filip Pehar je osvojio 3,5,Mihaela Buntić 2,5 i Šimun Enzo Buntić 1,5 bod.

Ovaj turnir je bio posljednja ozbiljna provjera za njih četvero,jer već idući tjedan ih čekaju nastupi na kadetskom i juniorskom prvenstvu Šahovskog saveza Herceg-Bosne koje će se održati u Neumu.

Turnir je prošao u fer i korektnoj borbi i ovim putem ŠK Brotnjo se zahvaljuje osoblju Hyde Bara na gostoprimstvu i ljubaznosti.