MNL “Brotnjo 2019.”: U polufinalu Donji Hamzići, Krehin Gradac, Gornji Ograđenici i Čitluk Grad

Sinoć su u Krehin Gracu odigrane četiri spektakularne utakmice četvrtfinala MNL MZ općine Čitluk „Brotnjo 2019“ u kojima su Krehin Gradac, Donji Hamzići, Čitluk Grad i Gornji Ograđenici izborili plasman u polufinale.

Četvrtfinalne utakmice bile su prava poslastica za sve ljubitelje malog nogometa, a brojni gledatelji na Jakerovcu uistinu su mogli uživati.

Krehin Gradac je prvi pred domaćom publikom na Jakerovcu izborio plasman u polufinale i to nakon boljeg izvođenja šesteraca. Krehin Gradac i Bijakovići u četrdeset minuta prvog četvrtfinalnog susreta postigli su po jedan pogodak, nakon čega je pobjedu Krehin Gracu donio vratar Karlo Pehar obranivši četiri od pet pokušaja igrača Bijakovića sa šest metara. U regularnom dijelu utakmice strijelci su bili Jozo Jerković i Antun Pehar, a sa šest metara pogotke za K. Gradac postili su Blago Planinić i Matej Pehar, dok je za Bijakoviće samo Franko Gugić bio precizan.

Plasman u polufinale Donji Hamzići izborili su pobijedivši Biletiće 3:1 u drugoj četvrtfinalnoj utakmici. Donji Hamzići su poveli pogotkom Darke Ivankovića, a izjednačenje Biletićima donio je Antonio Prusina. Prvo poluvrijeme završili je rezultatom 1:1, no Donji Hamzići su u nastavku došli do pobjede zahvaljujući golovima Zvonimira Medića i Ante Radišića.

Donji Hamzići i Krehin Gradac prvi su polufinalni par, dok će drugu polufinalnu utakmicu igrati Gornji Ograđenici i Čitluk Grad.

Čitluk Grad je sinoć pobijedio Potpolje 3:2. Marko Grgić, Vinko Beljo i Matej Rozić Gradu su donijeli velikih 3:0, nakon čega je Potpolje uspjelo smanjiti na 3:2 golovima Ivana Zelenike i Marka Odaka.

Sve utakmice četvrtfinale bile su jako atraktivne i uzbudljive, ali posebno se istaknula posljednja utakmice. Naime, Gradnići su u posljednjem četvrtfinalnom susretu poveli 2:0 (strijelci Ivan Rozić i Goran Pehar), no na kraju su poraženi jer je u četiri posljednje minute utakmice Antonio Milićević postigao hat-trick. Prošlogodišnji najbolji strijelac lige mrežu Gradnića pogađao je u 36. i 39. minuti kako bi svojoj ekipi donio izjednačenje, a desetak sekundi prije kraja utakmice Milićević je postigao pobjedonosni pogodak.

Polufinale MNL MZ općine Čitluk odigrat će se u srijedu, 7. kolovoza u Krehin Gracu. Parovi polufinala su Donji Hamzići – Krehin Gradac (21 sat) i Gornji Ograđenici – Čitluk Grad (22 sata).

Krehin Gradac – Bijakovići 3:2 (0:0)
0:1 Jozo Jerković 37′, 1:1 Antun Pehar 39′. Penali: 2:1 Blago Planinić, 2:2 Franko Gugić, 3:2 Matej Pehar.

Biletići – Donji Hamzići 1:3 (1:1)
0:1 Darko Ivanković 4′, 1:1 Antonio Prusina 9′, 1:2 Zvonimir Medić 28′, 1:3 Ante Radišić 39′.

Čitluk Grad – Potpolje 3:2 (2:0)
1:0 Marko Grgić 9′, 2:0 Vinko Beljo 13′, 3:0 Matej Rozić 33′, 3:1 Ivan Zelenika 34′, 3:2 Marko Odak 35′.

Gradnići – Gornji Ograđenici 2:3 (3:2)
1:0 Ivan Rozić 3, 2:0 Goran Pehar 10′, 2:1 Antonio Milićević 36′, 2:2 Antonio Milićević 39′, 2:3 Antonio Milićević 40′.