Grude nakon Studenta pobijedile i Brotnjo

Košarkaška liga Herceg – Bosne polako se bliži doigravanju za prvaka i postaje sve zanimljivija. U petnaestom kolu jedan od derbija kola u Čitluku su odigrali Brotnjo i Grude, a pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 75:72.

Košarkaši Brotnja bolje su započeli utakmicu te su serijom 11-0 iznenadili goste na samom početku utakmice, no do završetka četvrtine Grude su zaostatak smanjile na -5 (23:18). Sa dva poena prednosti manje Brotnjo je otišlo na poluvrijeme (41:38) a u trećoj četvrtine sinoćnji protivnici izmjenjivali su se u vodstvu.

Brotnjo je na početku drugog poluvremena imalo prednost a Grude su sredinom treće četvrtine imale sedam poena prednosti (47:54), ali zanimljiva treća četvrtina završila je rezultatom HKK Brotnjo – HKK Grude 58:60 te su se uzbuđenja nastavila i u posljednjoj četvrtini, u kojoj su gosti uspjeli doći do pobjede 72:75.

Najraspoloženiji strijelac u redovima Gruda na sinoćnjoj utakmici bio je David Mikulić sa 26 postignutih poena, dok je Ivo Ćavar s 15 postignutih poena bio najbolji strijelac domaće momčadi.

U ogledu dvije prvoplasirane momčadi lige Student je pobijedio Posušje 76:75. Student je do pobjede nad Posušjem predvodio Brotnjak Marko Prskalo sa 23 poena, a u četrnaestom kolu Grude su napravile dobar posao svladavši upravo Student koji je nakon petnaest odigranih kola vodeća momčad lige.

Nakon sinoćnjeg poraza od Gruda košarkaše Brotnja do kraja osnovnog dijela sezone očekuje težak posao jer im je preostalo gostovanje u Posušju i utakmica protiv Studenta na domaćem parketu.

HKK Brotnjo: Ćavar 15, Marković 12, Stipanović 2, Luburić 11, Buhač 4, Jelić 6, M. Šušak 5, Buljan, I. Šušak 7, Čović 10. Trener: Ante Prce.

HKK Grude: Leko 10, N. Andrijanić 16, Z. Galić 12, M. Andrijanić 6, Mikulić 26, Alpeza 2, Bošnjak, Banožić, Palac, Odak, B. Galić 3. Trener: Igor Jelić.