Derbi pripao Brotnju

Derbi susret 8. kola Košarkaške lige Herceg – Bosne između HKK Brotnjo i KK Posušje pripao je Brotnju. Čitlučani su na domaćem parketu svladali kvalitetnu ekipu Posušja rezultatom 68:61 te su nakon pobjede u derbiju vodeća momčad lige sa šest pobjeda i jednim porazom.

Prva četvrtina derbija uvjerljivo je otišla na stranu Posušja. Ante Begić i Ante Ramljak bili su najraspoloženiji u prvih deset minuta, nakon kojih je Posušje vodilo 25:12. Na početku druge četvrtine gosti su imali i velikih +18, no Brotnjo se serijom 11:0 vratilo u utakmicu. Koševima Karla Pervana, Dejana Markovića, Branimira Mašića i Josipa Radoša, Brotnjo je smanjilo zaostatak na 23:30, a do kraja prvog poluvremena, u kojem je Ante Begić pogodio pet trica, Brotnjo je smanjilo zaostatak na 34:36.

Posušje je drugo poluvrijeme otvorilo serijom 7:0, ali Brotnjo se i u nastavku uspjelo vratiti, ovaj put i preokrenuti rezultat. Agresivnom obranom Brotnjo je goste natjeralo na nekoliko pogrešaka, što je domaćoj ekipi otvorilo put do sredinom treće četvrtine preuzme prednost i u posljednjoj četvrtini riješi utakmicu u svoju korist.

U posljednjoj četvrtini Brotnjo je ponovno igralo agresivnu obranu, a iskusni playmaker Dejan Marković vodio je svoju ekipu dajući doprinos i u napadu i u obrani. Ivo Ćavar, Stjepan Buhač, Karlo Pervan, Branimir Mašić i Stipe Planinić postigli su važne koševe za rezultatski preokret i održavanje prednosti Brotnja, koje je na kraju slavilo 68:61.

Najbolji učinak u redovima Brotnja imao je Dejan Marković sa 11 poena, 9 asistencija i 8 skokova. Najviše poena (15) postigao je Karlo Pervan, a 14 je dodao Branimir Mašić, dok je Ante Begić u redovima Posušja utakmicu završio sa 21 poenom. Ante Ramljak je postigao 20 poena za goste, a Ante Leko 11.

Do kraja prvog dijela sezone Brotnjo će gostovati u Bosovači, a valja spomenuti i da je Vitez u 8. kolu svladao Grude 76:70, tako da je Brotnjo u ovom trenutku jedina ekipa sa samo jednim porazom.

HKK Brotnjo: Marković 11, Mašić 14, Buhač 4, Planinić 9, Ćavar 9, Barbarić 2, Pervan 15, Radišić, Buljan, Radoš 4. Trener: Mirko Lugonja.

KK Posušje: Begić 21, Jukić, Ramljak 20, Leko 11, Penava 9, Ćutura, Oreč, Ramljak, Kovač, Širić, Lebo, Biško. Trener: Josip Plantak.