Brotnjo pobijedilo Zrinjski 2

Košarkaši HKK Brotnjo pobijedili su u 16. kolu Lige Herceg Bosne na svom parketu ekipu HKK Zrinjski 2 rezultatom 83:63.

U sinoćnjem susretu najbolji strijelac HKK Brotnjo bio je Mateo Barbarić sa 17 poena, poen manje postigao je Stipe Planinić, a Ante Prce utakmicu je završio sa 14 postignutih poena. Robert Soldo postigao je 17 poena za poraženu ekipu, dok je Matej Perković postigao 12 poena.

Domaća ekipa dobro je odigrala prvo poluvrijeme protiv gostiju iz Mostara, te je na poluvrijeme otišla s prednošću 45:34. Prva četvrtina nastavka bila je izjednačena (14:14), no igrači trenera Mirka Lugonje u posljednjoj su četvrtini potvrdili pobjedu i na kraju slavili 83:63.

HKK Brotnjo: Marković 7, Mašić 5, Planinić 16, Barbarić 17, Ćavar 10, Buhač 4, Pervan, Radišić 2, Radoš 5, Prce 14, Miletić 3.

HKK Zrinjski II: Soldo 17, Bašić 6, Halilčević 5, Perković 12, Biokšić 9, Raić, Gačić 1, Anđelić 3, Pažin 4, Đurašević 6.