Nogometašice ŽNK Brotnjo preuzele vrh prvenstvene ljestvice

Proljetni dio sezone u Drugoj ženskoj ligi NS F BiH nogometašice ŽNK Brtonjo otvorile su pobjedom na gostovanju u Livnu. U jučerašnjoj utakmici ŽNK Troglav 1918 poveo je 1:0 pogotkom Josipe Pavić u 50. minuti, a dva pogotka za rezultatski preokret postigla je Martina Bošković.

Bošković je kao pojačanje u redove ŽNK Brotnjo stigla iz ŽNK Ombla – Dubrovnik nakon prvog dijela sezone, te je u svojoj prvoj ligaškoj utakmici u dresu Brotnja postigla dva pogotka. Izjednačujući pogodaka Bošković je postigla u 52. minuti, a pogodak za pobjedu petnaest minuta kasnije.

– Pobjedom smo preuzeli vrh prvenstvene ljestvice, a cure su pokazale da žele napraviti dodatni iskorak i na dobrom smo putu da se rad trenera i djevojaka na kraju okruni osvajanjem lige. Veseli nas kako su odigrale naše najmlađe članice s kojima trener Josip Ćavar uživa raditi, i taj rad se najbolje vidio na terenu u utakmici protiv Troglava. Pokazali smo karakter, volju, čvrstoću jer imamo zajednički cilj da narednu sezonu igramo Prvu ligu NS F BiH – poručili su iz ŽNK Brotnjo.

Nogometašice ŽNK Brotnjo pobjedu u Livnu posvetile su treneru Leonardu Klemi koji je dobio sina. Također, ŽNK Brotnjo je uputio zahvalu ŽNK Troglav 1918 na gostoprimstvu i korektnoj igri te pozvao sve zaljubljenike u sport da podrže nogometašice ŽNK Brotnjo u utakmici sljedećeg kola protiv ŽNK Željezničar 2011 koja će se igrati u Čitluku.

Nogometašice iz Bosanske Krupe u subotu su odigrale neriješeno 2:2 protiv ŽNK Inter u Posušju, do ovog kola vodeće ekipe lige, što je pokazatelj da nas očekuje uzbudljiva utakmica 8. kola Druge ženske lige NS F BiH.