Nogometašice Brotnja pobijedile Troglav 1918

Utakmica 10. kola Druge ženske lige FBiH između ŽNK Brtonjo i ŽNK Troglav 1918 odigrana je u subotu u Čitluku, a pobjedu rezultatom 2:1 slavile su domaće igračice.

Za ŽNK Brotnjo ova pobjeda je jako važna jer će Čitlučanke u dva posljednja kola ući s vodeće pozicije na ljestvici i s minimalno dva boda prednosti pred konkurenticama.

Utakmica je počela idealno za gošće iz Livna jer su u jednom od prvih napada izborile jedanaesterac koji je u pogodak pretvorila Maja Ivković. Udarac s bijele točke kapetanice Livna zaustavila je vratarka Hrkać, no lopta se ponovno odbila do Ivković koja iz drugog pokušaja pogađa za 0:1.

Do poravnanja rezultata Brotnjo je uspjelo doći u 63. minuti, a pogodak za izjednačenje postigla je Vesna Mandžo i to četiri minute nakon što je s klupe za rezerve ušla u igru. Ivana Cvitković, još jedna igračica koja je utakmicu započela na klupi, Brotnju je pobjedu donijela pogotkom u 82. minuti.

Deseto kolo Druge ženske lige FBiH kompletirat će se sutra utakmicom u Bosanskoj Krupi, gdje će gostovati drugoplasirani ŽNK Inter i tražiti bodove za nastavak utrke za naslov prvaka.

ŽNK Brotnjo: Hrkać, Bevanda (od 83. Puljić), K. Barbarić, Bošković, Krasić, N. Barbarić, Miletić (od 59. Mandžo), Doko (od 79. Dugandžić), Skoko, Petrušić (od 81. Miličević), Soldo (od 68. Cvitković).

ŽNK Troglav 1918: Šiško, Šakić (od 89. Mišković), Brnić, Pavlinović, Galešić, Ivković, I. Tomić (od 76. Pervan), Brzović (od 84. L. Tomić), Maros, Karaula, Palinić.