MNK Brotnjo potvrdio treće mjesto pred početak doigravanja

MNK Brotnjo svladao je sinoć FC Centar 8:2 i tako osvojio treće mjesto, koje će Čitlučanima donijeti prednost domaćeg terena u predstojećem doigravanju za prvaka.

Utakmica 18. kola između MNK Brotnjo i FC Centar bila je izravni okršaj za treće mjesto, a Brotnjo je odlično odigralo derbi i uvjerljivo nadigralo svoje protivnike s kojim su igrači Brotnja prije ovog kola bili bodovno izjednačeni.

Utakmica je odigrana u Čitluku, a domaća momčad veliki dio posla odradila je u prvom poluvremenu. U prvih dvadeset minuta Kristijan Pantić i Darko Ivanković pogađali su mrežu Centra po dva puta, dok su po jedan pogodak postigli Marko Grgić i Zvonimir Ćavar za visokih 6:0.

Gosti iz Sarajeva u nastavku su smanjili zaostatak preko Eldina Bolobana i Amela Handžića na 6:2, no do kraja utakmice Silvio Dujmović postigao je dva pogotka i postavio konačnih MNK Brtonjo – FC Centar 8:2.

Mostar SG slavio je protiv Seljaka iz Livna rezultatom 2:1 te će momčad iz Livna biti protivnik Brtonja u četvrtfinalu.

Prva utakmica četvrtfinala na rasporedu je sljedećeg tjedna u Čitluku, a momčadi trenera Mateja Čilića trebat će dvije pobjede za plasman u polufinale.

Sinoćnja utakmica imala je i humanitarni karakter jer je MNK Brotnjo dio prihoda od prodaje ulaznica odlučio donirati Udruzi za Down sindrom Mostar te se na taj način uključio u obilježavanje Svjetskog dana osoba sa sindromom Down.

U znak zahvale na iskazanoj pažnji udruga iz Mostara uručila je MNK Brotnjo prigodnu zahvalnicu prije početka utakmice, a kako bi prikupio što više sredstava MNK Brotnjo je organizirao i tombolu u kojoj su sudjelovali svi sa kupljenom ulaznicom.

MNK Brotnjo: Pehar, Pantić, Granić, Grgić, Ćavar, J. Ivanković, Bošnjak, Galić, Gagro, Odak, D. Ivanković, Dujmović.

FC Centar: Ristivojević, Habibija, Sipović, Handžić, Arnautović, Seferović, Lokmer, Ždralović, Kapo, Boloban.