Košarkaši Brotnja izborili majstoricu protiv Posušja

Brotnjo je sinoć pobijedilo Posušje u drugoj polufinalnoj utakmici košarkaške Lige Herceg Bosne. Brotnjo je slavilo rezultatom 59:57 i nakon uzbudljive utakmice izborilo majstoricu koja će odlučivati o sudioniku finala.

Posušani su u prvoj utakmici slavili na domaćem terenu, a i sinoć su bolje ušli u utakmicu. Nakon prve četvrtine gosti su imali šest poena prednosti, nakon čega su do kraja druge četvrtine povećali prednost na osam poena (36:28).

Na kraju druge i početkom treće četvrtine u redovima Posušja jako raspoložen za igru bio je Ante Čutura. Čutura je postigao sedam posljednjih poena svoje ekipe u prvom poluvremenu i dva na početku treće četvrtine, no Brotnjo je u uvodnim minutama drugog poluvremena došlo do izjednačenja zahvaljujući Branimiru Mašiću i Dejanu Markoviću.

Mašić je s dvije trice i jednim polaganjem smanjio zaostatak Brotnja na 36:38, a koš za izjednačenje postigao je Dejan Marković. Rezultatski izjednačena igra potrajala je nekoliko minuta, no Posušje je tijekom treće i početkom četvrte četvrtine ponovno došlo do prednosti .

Gosti su 33. minuti ponovno imali šest poena prednosti (49:55), ali Brotnjo je serijom 8:0 preokrenulo rezultat. U uzbudljivoj završnici prvo je Mile Galić doveo Brotnjo u vodstvo 57:55, da bi Ante Leko polaganjem izjednačio na 57:57, a odlučujuće poene sa linije za slobodna bacanja postigao je Ivo Ćavar.

Ćavara je tri sekunde prije kraja na šutu za tri poena faulirao Ante Begić, nakon čega je Ćavar pogodio dva slobodna bacanja i promašio treće kako bi se njegova ekipa lakše obranila u posljednjim sekundama.

Brotnjo je do pobjede predvodio Dejan Marković sa 25 poena, dok je Ante Čutura postigao 19 za Posušje.

Posušje i Brotnjo u nedjelju će u Posušju odigrati majstoricu za plasman u finale.

HKK Brotnjo: Marković 25, Mašić 10, Galić 3, Prce 9, Ćavar 6, Buhač, Planinić 2, Barbarić 2, Pervan, Buljan, Radoš 2, Miletić.

KK Posušje: Begić 3, Jukić 7, A. Ramljak 12, Leko 11, J. Ramljak 5, Čutura 19, Penava, Oreč, Polić, Kovač, Širić, Biško.