Jure Musa briljirao u dresu Čalića

U MNL MZ općine Čitluk „Brotnjo 2019.“ sinoć su odigrane tri zanimljive utakmice. Pobijedivši Bijakoviće 5:3, ekipa Gradnića osigurala je u Donjim Hamzićima plasman u daljnje natjecanje iz skupine A. Gradnići su u četiri nastupa upisali tri pobjede i jedan poraz, a hoće li se s prvog mjesta plasirati izravno u četvrtfinale ili će igrati u osmini finala znat će se nakon što Bijakovići i Donji Hamzići odigraju preostalu utakmicu.

Dakle, rasplet u skupini A jako je blizu, no situacija u skupini C znatno je zanimljivija, posebice nakon što su Čalići sinoć pobijedili Dobro Selo 8:4. Čalići su za ovu sezonu sastavili zanimljivu ekipu, a odličnu partiju u dresu Čalića u utakmici protiv Dobrog Sela odigrao je Jure Musa. Jure je Dobrom Selu postigao šest pogodaka i bio je najzaslužniji za prvu pobjedu Čalića u 17. izdanju MNL MZ općine Čitluk.

U posljednjoj utakmici večeri branitelji naslova pobijedili su Donju Blatnicu. Donja Blatnica je u prvom poluvremenu povela 2:0, krajem prvog i početkom drugog poluvremena se uspjela obraniti s igračem manje i nakon toga „nestala s terena“. Dragićina je u drugom poluvremenu postigla osam pogodaka, četiri Ivan Stojić i po dva Vinko Prusina i Darko Stojić, i na taj način završila nastup u skupini B sa dvije pobjede i jednim remijem. S ovakvim omjerom Dragićina je blizu prvog mjesta u skupini, no hoće li se u konačnici i plasirati izravno u četvrtfinale bit će poznato nakon utakmice Čitluk Grada i Donje Blatnice.

Nakon sinoć odigranih utakmica slijedi trodnevna stanka, a natjecanje u MNL MZ općine Čitluk nastavit će se u ponedjeljak, 22. srpnja u Gornjoj Blatnici.

Gradnići – Bijakovići 5:3 (2:0)
1:0 Ivan Rozić 10′, 2:0 Marijan Šaravanja 15′, 3:0 Ivan Prskalo 22′, 3:1 Šimun Jerković 26′, 3:2 Franko Gugić 30′, 4:2 Ivan Rozić 38′, 4:3 Šimun Jerković 39′, 5:3 Marijan Šaravanja 40′.

Čalići – Dobro Selo 8:4 (2:2)
0:1 Marijan Raspudić 3′, 1:1 Jure Musa 8′, 1:2 Lovro Bevanda 10′, 2:2 Jure Musa 11′, 3:2 Jure Musa 27′, 4:2 Jure Musa 30′, 4:3 Vedran Marić 31′, 5:3 Nikola Musa 32′, 5:4 Vedran Marić 35′, 6:4 Jure Musa 37′, 7:4 Jure Musa 39′, 8:4 AG 40′.

Donja Blanica – Dragićina 2:8 (2:0)
1:0 Pavo Galić 13′, 2:0 Josip Galić 14′, 2:1 Vinko Prusina 24′, 2:2 Ivan Stojić 25′, 2:3 Darko Stojić 28′, 2:4 Ivan Stojić 35′, 2:5 Ivan Stojić 36′, 2:6 Darko Stojić 37′, 2:7 Ivan Stojić 39′, 2:8 Vinko Prusina 40′.