Gornji Hamzići svladali Donje Hamziće u utakmici za pamćenje

Publika u Donjim Hamzićima sinoć je mogla uživati u četiri zanimljive utakmice Malonogometne lige mjesnih zajednica općine Čitluk „Brotnjo 2021“. Natjecanje po skupinama bliži se završetku, a utakmice postaju sve atraktivnije i atraktivnije.

Momčad Čalića sinoć je u prvoj utakmici natjecateljskog programa potvrdila ulogu favorita protiv Čitluk Sela. Čalići su pobijedili 5:2 i danas će protiv Gornje Blatnice tražiti potvrdu dobre forme. Inače, Čalići su u prvom nastupu u skupini A doživjeli poraz, nakon čega nižu dobre rezultate.

Isti put ima i Dragićina koja je sinoć svladala Gornje Ograđenike. Dragićina je slavila rezultatom 6:1 i uvelike si je otvorila put za izravan plasman u četvrtfinale iz skupine A. Za to će joj biti potrebna pobjeda u četvrtak u utakmici protiv Čitluk Sela.

Sve utakmice MNL MZ općine Čitluk s tribina prati veliki broj gledatelja, no atmosfera je u dosadašnjem dijelu natjecanja dosegnula vrhunac kada su sinoć na teren istrčale momčadi Donjih Hamzića i Grornjih Hamzića. Ogledi susjeda koji imaju kvalitetne momčadi nose posebnu draž, a sinoćnju utakmicu bolje su otvorili Donji Hamzići. Rezultatski prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Donjim Hamzićima jer su nakon dvadeset minuta utakmice vodili 3:0. Uz mnoštvo atraktivnih poteza i dobrih akcija s obje strane Gornji Hamzići u prvom poluvremenu nisu uspjeli doći do pogotka, no zato su u nastavku sa četiri pogotka preokrenuli rezultat. Bilo je to sportsko nadmetanje za pamćenje, pobjeda Gornjih Hamzića koju će ljubitelji MNL MZ općine Čitluk još dugo prepričavati.

U posljednjem susretu večeri Bijakovići i Služanj podijelili su bodove odigravši 3:3. Bijakovićima je to prvi remi nakon dvije pobjede u skupini C, dok je Služnju ovo bio treći remi iz isto toliko nastupa.

MNL MZ općine Čitluk i večeras se igra u Donjim Hamzićima, gdje su domaćini dodatno uredili teren za ovogodišnju ligu.

Čitluk Selo – Čalići 2:5 (0:1)
1:0 Ivan Galić 1′, 1:1 Jure Musa 22′, 2:1 Mateo Pehar 23′, 2:2 Jure Musa 25′, 2:3 Ivan Sabljić 26′, 2:4 Pero Sušac 36′, 2:5 Pero Sušac 37′.

Gornji Ograđenici – Dragićina 1:6 (0:1)
0:1 Ivan Stojić 18′, 0:2 Ivan Stojić 25′, 0:3 Ivan Stojić 32′, 0:4 Vinko Prusina 33′, 0:5 Vinko Prusina 35′, 1:5 Franjo Lesko 36′, 1:6 Vinko Prusina 39′.

Donji Hamzići – Gornji Hamzići 3:4 (0:3)
1:0 Zvonimir Medić 16′, 2:0 Robert Ševo 17′, 3:0 Robert Ševo 18′, 3:1 Stipe Aralo 32′, 3:2 Robert Prusina 37′, 3:3 Ronald Korać 39′, 3:4 Gojko Korać 40′.

Bijakovići – Služanj 3:3 (1:1)
1:0 Andreo Ostojić 7′, 1:1 Mateo Juka 21′, 2:1 Pavo Ostojić 22′, 2:2 Filip Turudić 27′, 3:2 Mateo Sušac 35′, 3:3 Filip Turudić 39′.