Brotnjo pobjedom protiv Kamešnice otvorilo sezonu u Drugoj ligi Jug

Hrvatski nogometni klub Brotnjo jučer je na Barama, u okviru prvog kola Druge lige FBiH – skupina Jug, savladao Kamešnicu 3:0.

Utakmica počela je odlično za Brotnjo jer je Rozić već u prvoj minuti postigao pogodak za 1:0, a svega desetak minuta kasnije Velić je ubačaj Luke Bencuna poslao u vlastitu mrežu za 2:0. U 22. minuti Matej Rozić je bio precizan s bijele točke za 3:0, no nakon postignutog pogotka Rozić je zbog problema sa zadnjom ložom zamijenjen.

Inače, u ligaškom debiju na klupi Brotnja trener Tomislav Raguž na teren je poslao sastav Katić, L. Bencun, Prusina, Rozić, Zelenika, Gugić, Dujmović, Soldo, Sušac, Kvesić, Barać i ulazak Ivana Ferenca u igru umjesto ozlijeđenog Rozića jedina je izmjena koju je tijekom utakmice napravio trener Raguž.

Uslijed izostanka nekoliko igrača zbog ozljeda i obveza Raguž nije ni imao širok igrački kadar na raspolaganju pa je uvjerljiva pobjeda protiv Kamešnice na otvaranju lige još vrjednija.

Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija jer je mladi Luka Bencun u drugom poluvremenu izborio jedanaesterac koji je sam i izveo, no njegov pokušaj zaustavio je vratar Mateo Miočević.

U sljedećem kolu HNK Brotnjo gostuje u Posušju koje je danas također imalo uspješan start prvenstva u pobijedivši Grude.