Brotnjo nanijelo Posušju prvi poraz u sezoni

Košarkaši HKK Brotnjo jučer su ekipi KK Posušje nanijeli prvi poraz u sezoni. U utakmici 7. kola Košarkaške lige Herceg-Bosne, odigranoj u Čitluku, Brotnjo je slavilo 67:61.

Prve tri četvrtine košarkaši Posušja riješili su u svoju korist. Najveća prednost gostiju tijekom utakmice bila je sedam poena, a sredinom posljednje četvrtine gosti su imali dva poena viška. Tricom kapetana Dejana Markovića Brotnjo je preuzelo vodstvo te je poenima Tihomira Buljana i Ive Ćavara napravilo seriju 10:0 i u potpunosti preokrenulo rezultat.

Najraspoloženiji igrač HKK Brotnju u jučerašnjoj utakmici bio je Ivan Marković sa ostvarenim triple-doubleom. Ivan je utakmicu završio s devetnaest postignutih poena, petnaest skokova i dvanaest asistencija, dok je najefikasniji igrač KK Posušje u prvom porazu ove ekipe bio Josip Ramljak sa šesnaest postignutih poena.

HKK Brotnjo – KK Posušje 67:61 (15:16, 15:17, 15:16, 22:12)

HKK Brotnjo: Ćavar 18, D. Marković 12, I. Marković 19, Luburić 2, T. Buljan 16, Doko, Barbarić, Karačić, Ostojić, Cvitanović. Trener: Ante Prce.

KK Posušje: J. Ramljak 16, A. Ramljak 5, A. Begić 5, Penava 12, Čutura 9, Jukić 2, Polić, Lebo 2, Biško, Leko 10. Trener: Robert Jurišić.