Brotnjo bolje od Čapljine

U utakmici 6. kola Lige Herceg Bosne, HKK Brotnjo pobijedio je HKK Čapljina 72:71.

Sinoćnja utakmica u Čitluku bila je ogled za vrh ljestvice, a Čitlučani su slavili nakon produžetka i to samo s jednim poenom prednosti.

Tijekom utakmice ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, što je utakmicu učinilo jako zanimljivom. Početnih deset minuta pripalo je domaćoj ekipi, nakon čega su gosti bili učinkovitiji u drugoj i trećoj četvrtini, no četrdeset minuta igre završilo je rezultatom 63:63.

Čapljina je u posljednjim sekundama regularnog dijela sa linije za slobodna bacanja izborila produžetak, u kojemu je minutu prije kraja imala četiri poena prednosti (67:71), ali u posljednjoj minuti Brotnjo serijom 5:0 dolazi do pobjede.

Karlo Pervan tricom je smanjio na 70:71, a dvije sekunde prije kraja Ivo Ćavar je pogodio za konačnih 72:71.

Ćavar je sa 17 poena, 12 skokova i 10 asistencija bio najučinkovitiji igrač u redovima domaće ekipe. Branimir Mašić postigao je 15 poena, Dejan Marković 14, dok je kod gostiju Denis Milinović postigao 20, Milan Lužajić 19, a Branislav Radak 11 poena.

HKK Brotnjo – HKK Čapljina 72:71 (19:15, 16:18, 15:19, 13:11, 9:8)

HKK Brotnjo: Marković 14, Mašić 15, Buhač 10, Planinić, Barbarić 10, Pervan 6, Radišić, Buljan, Miletić, Ćavar 17. Trener: Mirko Lugonja.

HKK Čapljina: Lužajić 19, Milinović 20, Vrankić 9, Dragićević 3, Radak 11, Marković 9, Krmek, Bošković, Zekušić. Trener: Boris Džidić.